wtorek, 11 lutego 2014

1 marca 1951r. we Wrocławiu Ku Pamięci Niezłomnym "Żołnierzy Wyklętych"

     Stowarzyszenie ODRA - NIEMEN Wrocław zaprasza na wydarzenia i wszystkie inne organizowane w całej Polsce.
     Zgorzelec - 1 marca 2014 r. godz. 18.00. - zbiórka przy Pomniku Polski Walczącej przy Kościele św. Bonifacego w Zgorzelcu.
     I Marsz Pamięci Żołnierzy Wyklętych w Zgorzelcu
jest inicjatywą kibiców Nysy Zgorzelec i działających narodowców związanych min. z Rondem im. Żołnierzy Wyklętych w Zgorzelcu, zbieraniem darów dla Polskich Kombatantów na Kresach oraz Polskich dzieci, sprzątaniem grobów bohaterów na 1 listopada.

      Upamiętnić Niezłomnych "Żołnierzy Wyklętych", sprawić by Pamięć i Historia nie zginęła i na zawsze przetrwali w pamięci Polaków.

     "....Ponad 20 tys. „Żołnierzy Wyklętych” zginęło po wojnie z bronią w ręku, kolejnych tysiące trafiło do więzień komunistycznych, gdzie także czekała ich śmierć .... wykonano ok. 4500 kar śmierci, spośród ponad 8 tys. ..... Kolejne setki tysięcy przeciwników reżymu trafiło do więzień i obozów pracy, z wieloletnimi wyrokami...."


     ".... Rodziny, ... dzieci „Żołnierzy Wyklętych” były inwigilowane przez ..... dekady PRL, stanowiły dla władz „element ....”, gorszej kategorii. Zabierano im mieszkania i domy, nie dostawali się na studia, często biedowali. A przecież to oni stanowili rzeczywistą polską elitę – miejską i wiejską! To była prawdziwa polska inteligencja ..."
Cześć ich pamięci!Źródła:
W polityce artykuly
http://www.odraniemen.org
http://ndzw.pl/
http://www.zinfo.pl
http://zgorzelec.info/forum 
Facebook 1 Marsz Pamięci Żołnierzy Wyklętych w Zgorzelcu
Telewizja Republika Aresztowano uczestników wrocławskiego Marszu Pamięci Żołnierzy Wyklętych